Zahrada u řeky je nové terénní pracoviště ekocentra Chaloupky o.p.s. Jedná se o kouzelný, ale velice zanedbaný prostor, na kterém bylo již odpracováno mnoho, díky čemuž mohly v loňském roce proběhnout již tři akce pro veřejnost a Zahrada u řeky tak pomalu vstupuje do povědomí Třebíčanů. Další rozvoj zahrady předpokládá přeměnu pozemku v přírodní zahradu, která bude mít následující funkce:

  • dopolední výukové programy pro školy od MŠ po SŠ, odpolední kroužky

  • komunitní rozměr s možností společného pěstování a péče o zahradu

  • propagace přírodního zahradničení, kompostování nebo včelaření

  • otevřený prostor pro trávení volného času pro veřejnost organizovanou i neorganizovanou

  Aby na zahradě mohly probíhat výukové programy i programy pro veřejnost, je nutné vybudovat sociální zařízení, připravit další místa pro vyvýšené záhony, založit tříkomorový kompostér vhodný pro výuku, opravit zahradní domek a vybudovat novou pergolu, pořídit společenský stan pro případ nepohody při výuce i využití veřejností nebo například vybavit zahradu potřebnými nástroji na zahradní činnost i výuku dětí – to jsou cíle letošního koncertu Děti dětem..

  V pátek 13. dubna v Třebíči v divadle Pasáž proběhne tradiční benefiční koncert Děti dětem, který pořádá Občanské sdružení Kids for Kids. Chaloupky a jejich nové pracoviště jsou letos hlavním benefičním cílem. Přijměte tedy pozvání na nevšední kulturní zážitek a přijďte spolu s námi podpořit tento projekt.

  Více informací naleznete na http://www.kidsforkids.cz/ nebo http://www.chaloupky.cz.

  Pozvánka

  Info

   

  Bez názvu.jpg