Do vlastnické struktury společností VIA ALTA a PREFIA vstoupily skupiny MIFRE ENERGY, ZVVZ GROUP a RUSSELL & SCOTT CZ. VIA ALTA i PREFIA vstupem těchto investorů získávají silné partnery pro další rozvoj svých aktivit.

    S ohledem na vzrůstající potřebu silného výrobního a obchodního zázemí vycházející z úspěšně realizovaných vývojových a dodavatelských projektů došlo k dohodě mezi stávajícím jediným vlastníkem VIA ALTA a PREFIA panem Jakubem Johnem a představiteli významných skupin MIFRE ENERGY, ZVVZ GROUP (prostřednictvím společnosti EVECO, s.r.o.) a RUSSELL & SCOTT CZ. Tyto skupiny vstoupily majoritním podílem do vlastnické struktury, což plně umožní další dynamický rozvoj obou společností. Vstupující skupiny touto akvizicí získávají zkušená vývojová, inženýrská a dodavatelská pracoviště a VIA ALTA a PREFIA zásadní výrobní a obchodní kapacitu.

    "Je skvělé, že jsme našli společnou cestu pro spolupráci s těmito významnými českými podnikatelskými skupinami. Jejich vstup do našich firem je velkým krokem pro náš další rozvoj a stabilní spolupráci se stávajícími i budoucími zákazníky", říká Jakub John, který i po uzavření celé transakce ve společnosti zůstává a bude mít na starosti rozvoj obchodních, inovačních a vývojových příležitostí.

    Představenstvo společnosti je nově složeno ze čtyř členů. Jsou jimi Ing. Michal Kazda, MSc., předseda představenstva odpovědný za celkové řízení firem a zástupce MIFRE ENERGY, Ing. Milan Nováček, místopředseda představenstva a ředitel VIA ALTA, Ing. Jakub John, Ph.D., FEng. a Ing. Roman Jarolímek, zástupce ZVVZ GROUP. Dozorčí rada má dva členy, za MIFRE ENERGY Ing. Františka Vágnera a za RUSSELL & SCOTT CZ Mgr. Vladimíra Faifra, MBA, CSc.

    akvizice.jpg