MatériO je nezávislá síť materiálových knihoven s pobočkami v Praze, Bruselu, Paříži, Šanghaji a Soulu, které má za cíl soustřeďovat inovativní a specifické materiály zajímavé z hlediska technických vlastností, vzhledu, technologie výroby nebo ekologicky pozitivního vlivu. Kromě online databáze, která aktuálně obsahuje přes 8 200 kontaktů, má každá pobočka vlastní showroom, kde lze materiály vidět na vlastní oči i osahat.

    Knihovny matériO jsou určeny všem profesionálům z kreativních oborů, jako je architektura, design, výtvarné umění, multimédia, scénografie, marketing, módní průmysl, grafika a řemeslná výroba, ale inspiraci zde mohou načerpat i studenti, vědci a vývojové týmy.

    Další činností centra je lektorská a osvětová činnost, a to zejména v oblasti seznamování veřejnosti nejen s těmito inovativními materiály, ale i materiály jako takovými. Hlavním záměrem je totiž usnadnění orientace ve složité problematice materiálů a technologií, které v současnosti zaznamenávají prudký rozvoj. Knihovna se kromě každodenního konzultačního servisu věnuje také organizaci výstav, seminářů a workshopů.

    Více informací o knihovnách matériO můžete nalézt zde: http://www.materioprague.cz/cz/

    39392651_349933095750855_7878535390414503936_n.jpg